Mezoterapia bezigłowa

Każdemu kto spotkał się z łysieniem lub problemami skóry głowy dobrze znane jest pojęcie mezoterapii. Do niedawna była to metoda zabiegu, w której wykorzystywano igły. Niewiele osób jednak wie, że zabieg ten obecnie można przeprowadzać bez bolesnego nakłuwania skóry. Mowa tutaj o mezoterapii bezigłowej. Na czym ona polega i jak jest jej przewaga nad zwykłą mezoterapią?

Salony medycyny estetycznej w Warszawie (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html) coraz chętniej umieszczają w swojej ofercie zabiegi mezoterapii bezigłowej. Ma ona coraz więcej zwolenników z racji tego, że jest to metoda nieinwazyjna, a jest równie efektywna, co tradycyjna forma tego zabiegu.

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu do skóry głowy składników odżywczych poprawiających mikrokrążenie i pobudzenie włosów do wzrostu. Leczy także blizny, rozstępy, czy przebarwienia. W tym przypadku zamiast igieł mamy impulsy elektryczne, które emituje urządzenie. Impulsy te przechodzą przez zrogowaciały naskórek aż do skóry właściwej. Kosmetyczki z salonów urody w Warszawie bardzo polecają ten sposób zabiegów z racji jego dużego bezpieczeństwa i efektywności. Tutaj nie ma mowy o uszkodzeniach skóry właściwej, która zwiększa swoją podatność na przenikanie substancji leczniczych i odżywczych.
Efekty mezoterapii bezigłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra jest gładsza, przebarwienia rozjaśnione, a zmarszczki wygładzone. Poprawia się również jej nawilżenie i regeneracja na poziomie komórek.

Istnieją przeciwwskazania co do stosowania tego rodzaju terapii. Nie powinny jej wykonywać kobiety w ciąży, osoby z nadwrażliwością skóry i chorobami naczyniowymi. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób ze zwiotczałą skórą, zmarszczkami, przebarwieniami i zmiany powstałymi wskutek trądziku. Ceny wahają się w zależności od miejsca, w którym stosuje się zabieg i oscylują w graniach od 200 do nawet 600 złotych. Aby kuracja miała długotrwały efekt, zabiegi należy powtarzać około 8-10 razy.

Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych form zabiegów poprawiających jakość i wygląd skóry. Jej zaletą jest też to, że nie musi być ona stosowana tylko i wyłącznie na twarz. Zabiegi mogą być wykonywane na całym ciele w miejscach, gdzie sobie tylko tego życzymy. Można ją stosować jako kurację uzupełniającą w procesie odchudzania do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej lub pozbycia się cellulitu. Z racji braku inwazyjności jest coraz częściej wybierana przez klientów salonów urody i powoli „wypiera” z obiegu tradycyjną mezoterapię igłową.

2 myśli nt. „Mezoterapia bezigłowa”

  1. Na taką mezoterapię to bym cie chętnie zdecydowała, ale takiej normalnej przy użyciu igły to nigdy, ale to nigdy bym sobie nie zrobiła. Za bardzo boję się igieł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>