Mezoterapia bezigłowa

Każdemu kto spotkał się z łysieniem lub problemami skóry głowy dobrze znane jest pojęcie mezoterapii. Do niedawna była to metoda zabiegu, w której wykorzystywano igły. Niewiele osób jednak wie, że zabieg ten obecnie można przeprowadzać bez bolesnego nakłuwania skóry. Mowa tutaj o mezoterapii bezigłowej. Na czym ona polega i jak jest jej przewaga nad zwykłą mezoterapią?

Salony medycyny estetycznej w Warszawie (https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html) coraz chętniej umieszczają w swojej ofercie zabiegi mezoterapii bezigłowej. Ma ona coraz więcej zwolenników z racji tego, że jest to metoda nieinwazyjna, a jest równie efektywna, co tradycyjna forma tego zabiegu.

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzeniu do skóry głowy składników odżywczych poprawiających mikrokrążenie i pobudzenie włosów do wzrostu. Leczy także blizny, rozstępy, czy przebarwienia. W tym przypadku zamiast igieł mamy impulsy elektryczne, które emituje urządzenie. Impulsy te przechodzą przez zrogowaciały naskórek aż do skóry właściwej. Kosmetyczki z salonów urody w Warszawie bardzo polecają ten sposób zabiegów z racji jego dużego bezpieczeństwa i efektywności. Tutaj nie ma mowy o uszkodzeniach skóry właściwej, która zwiększa swoją podatność na przenikanie substancji leczniczych i odżywczych.
Efekty mezoterapii bezigłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra jest gładsza, przebarwienia rozjaśnione, a zmarszczki wygładzone. Poprawia się również jej nawilżenie i regeneracja na poziomie komórek.

Istnieją przeciwwskazania co do stosowania tego rodzaju terapii. Nie powinny jej wykonywać kobiety w ciąży, osoby z nadwrażliwością skóry i chorobami naczyniowymi. Zabieg ten jest szczególnie polecany dla osób ze zwiotczałą skórą, zmarszczkami, przebarwieniami i zmiany powstałymi wskutek trądziku. Ceny wahają się w zależności od miejsca, w którym stosuje się zabieg i oscylują w graniach od 200 do nawet 600 złotych. Aby kuracja miała długotrwały efekt, zabiegi należy powtarzać około 8-10 razy.

Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych form zabiegów poprawiających jakość i wygląd skóry. Jej zaletą jest też to, że nie musi być ona stosowana tylko i wyłącznie na twarz. Zabiegi mogą być wykonywane na całym ciele w miejscach, gdzie sobie tylko tego życzymy. Można ją stosować jako kurację uzupełniającą w procesie odchudzania do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej lub pozbycia się cellulitu. Z racji braku inwazyjności jest coraz częściej wybierana przez klientów salonów urody i powoli „wypiera” z obiegu tradycyjną mezoterapię igłową.

Leave your thought